Moje rozwiązania z powodzeniem sprawdzają się w różnorodnych aplikacjach

EE-Tracker - System GPS śledzenia pojazdów

triton_qnx Celem projektu było stworzenie systemu do zdalnego monitorowania poruszających się obiektów np.: pojazdów, paczek bądź ludzi. Podstawowym założeniem jest możliwość śledzenia swojej floty z każdego miejsca za pomocą przeglądarki internetowej. W efekcie powstał końcowy produkt o nazwie EE-Tracker, który realizuje wszystkie postawione mu cele.

System składa się z trzech głównych modułów. Pierwszym z nich jest przenośny odbiornik GPS, który cyklicznie łączy się z najbliższą satelitą GPS i pobiera informacje o swoim aktualnym geograficznym położeniu. Następnie dane te przesyłane są za pomocą technologii GPRS do centralnego serwera.

Funkcję serwera realizuje wydajna, wielowątkowa aplikacja napisana w języku C i działająca pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Jej głównym zadaniem jest autoryzacja, odbieranie, weryfikowanie i umieszczanie danych z nadajników GPS w centralnej bazie MySQL.

Trzecim modułem, który jest zarazem interfejsem użytkownika jest strona internetowa EE-Tracker. Odpowiada ona za autoryzację użytkowników, zarządzenie ich flotą oraz graficzną reprezentację śledzonych obiektów na interaktywnej mapie.

Zachęcam do odwiedzenia strony domowej projektu EE-Tracker, na której można wypróbować wersję demo.

« Powrót