Moje rozwiązania z powodzeniem sprawdzają się w różnorodnych aplikacjach

Prototyp odtwarzacza internetowych stacji radiowych

coreboot-msm800bev Celem projektu było zaprojektowanie oraz wykonanie prototypu urządzenia umożliwiającego odtwarzanie stacji radiowych, zarówno tych w sieci lokalnej jak i internecie.

Urządzenie jest w stanie pracować bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika i może być sterowane zdalnie przez administratora poprzez sieć. Dodatkowym atutem jest możliwość tworzenie oraz odgrywania listy utworów MP3 znajdujących się na serwerze w sieci lokalnej.

Odtwarzacz został zrealizowany na bazie komputera wbudowanego z procesorem z rodziny ARM oraz specjalnie przygotowanego w tym celu wbudowanego systemu operacyjnego Linux. Serce oprogramowania realizującego funkcję multimedialne stanowi odtwarzacz VLC Media Player przeportowany na wykorzystywaną platformę sprzętową.

Poniżej można zobaczyć film prezentujący jeden z etapów pracy:

 

 

Domyślnie urządzenie projektowane było dla sieci gabinetów odnowy biologicznej, jednakże jego funkcjonalność umożliwia zastosowanie go wszędzie tam, gdzie zchodzi potrzeba centralnego zarządzania odgrywaniem internetowych stacji radiowych lub utworów muzycznych.

Projekt jest prototypem, który w dalszym ciągu jest rozwijany i planowane jest wyposażenie go w wyświetlacz dotykowy oraz ergonomiczną i praktyczną obudowę.

« Powrót