W każdy projekt wkładam wiele zaangażowania, determinacji oraz pasji

Oferta

Mam przyjemność zaoferować Państwu wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu wszelkich projektów związanych z systemami wbudowanymi (ang. embedded systems). Zapraszam do zapoznania się z moimi usługami oraz listą zrealizowanych przeze mnie projektów.

 

Rozwiązania niskopoziomowe

Specjalizuję się w tworzeniu komponentów ściśle związanych z wykorzystywanym sprzętem. Piszę oraz modyfikuję firmware, bootloadery i BIOS-y. Jestem autorem sterowników pod większość popularnych systemów operacyjnych (Linux/Android/QNX/Windows) oraz kodu inicjalizującego niezbędne komponenty platformy sprzętowej takie jak pamięci RAM, NAND czy interfejsy komunikacyjne.

Systemy wbudowane

Posiadam doświadczenie w pracy z najpopularniejszymi architekturami, takimi jak x86, ARM oraz procesorami DSP. Przygotowuję i konfiguruję obrazy systemów operacyjnych Linux, Android, QNX oraz Windows wraz z niezbędnym systemem plików i zestawem narzędzi. Moje systemy wbudowane przystosowane są do pracy w bardzo wymagających środowiskach m.in. lasach, przemyśle oraz jako urządzenia konsumenckie.

Oprogramowanie systemowe

Rozszerzam możliwości systemu operacyjnego poprzez tworzenie menadżerów urządzeń, sterowników oraz narzędzi systemowych. Moje rozwiązania są wykorzystywane jako systemy aktualizacji i weryfikacji, menadżery audio, serwery gromadzące dane oraz moduły komunikacyjne, które pracują pod systemami Linux/Android i systemem operacyjnym czasu rzeczywistego QNX.

Pakiety wsparcia (BSP)

Przygotowuję pakiety wsparcia (ang. Board Support Packages), które są zestawem oprogramowania do konkretnej platformy sprzętowej. Odpowiadają one za uruchomienie wyższych warstw takich jak system operacyjny czy aplikacja użytkownika. Z reguły składają się z bootloadera, sterowników, obrazu systemu operacyjnego, systemu plików oraz konfiguracji urządzeń.

Oprogramowanie dedykowane

Zajmuję się tworzeniem złożonego oprogramowania na konkretne zamówienie. Moje dotychczasowe projekty z powodzeniem pracują w różnych, wielowątkowych aplikacjach, począwszy od systemów edukacyjnych i multimedialnych, przez monitoring oraz zastosowania przemysłowe, aż po aplikacje medyczne.

Doradztwo

Jestem w stanie rzetelnie i fachowo przeanalizować gotowe rozwiązanie oraz zaproponować ewentualne udoskonalenia. Z chęcią pomogę podczas tworzenia architektury oprogramowania, sporządzę dokumentację projektową lub rozwiążę błędy w Państwa oprogramowaniu.